Menu Content/Inhalt
PDF Drukuj

Zalety Logotec App Studio


Skrócenie czasu tworzenia aplikacji o dwa rzędy wielkości

Jak wspomniano, Logotec App Studio pozwala na tworzenie aplikacji „w nowym stylu” charakterystycznym dla Windows 10 w czasie o dwa rzędy wielkości krótszym niż za pomocą „standardowych” metod tworzenia aplikacji.

 

Na przykład stworzenie w pełni funkcjonalnej aplikacji na podstawie przykładowej bazy danych Microsoft Pubs czy Microsoft Northwind zajęło niecałe 3 godziny

 

Zmniejszenie nakładów na tworzenie aplikacji o dwa rzędy wielkości

Ze względu na wspomniane powyżej skrócenie czasu tworzenia aplikacji, o ten sam rząd wielkości zmniejszają się nakłady na jej stworzenie.

To radykalne zmniejszenie kosztów tworzenia aplikacji oznacza nie tylko zwiększenie konkurencyjności cenowej, ale również nowe możliwości, np. prototypowania. Zamiast tworzyć dla klienta skomplikowane opisy działania przyszłej aplikacji możliwe jest przedstawienie mu gotowego prototypu, co z jednej strony odróżnia od konkurencji, a z drugiej ogranicza ryzyko klientowi i ułatwia podjęcie decyzji.

 

Wyeliminowanie problemu zapotrzebowania na programistów, szczególnie programistów .NET

Na rynku polskim (a jeszcze bardziej światowym) coraz bardziej narasta problem braku programistów. Dotyczy to szczególnie programistów .NET, jak również programistów o wysokim poziomie umiejętności. Dodatkowym problemem jest to, że tylko bardzo niewielki procent programistów ma doświadczenie w pracy z nową technologią Microsoftu, wymaganą do tworzenia aplikacji w nowym stylu Windows 10. Nabranie takich doświadczeń wymaga bardzo dużych nakładów i czasu.

 

Logotec App Studio umożliwia obejście tego problemu – nie wymaga jakiejkolwiek znajomości nowych technologii, wystarczy znajomość działania baz danych i umiejętność zdefiniowania potrzeb.

 

W rezultacie aplikacje mogą być tworzone nie tylko przez programistów, ale także – a raczej przede wszystkim – przez projektantów i konsultantów IT.

 

„Dojrzewanie” rozwiązań

Obecne rozwiązania staja się tak skomplikowane technologicznie, że ich tworzenie nie tylko wymaga bardzo dużych nakładów czasowych i finansowych, ale także powoduje, że po stworzeniu aplikacji przez wiele miesięcy (a często lat) wykrywane są błędy w ich funkcjonowaniu. W rezultacie, i tak bardzo długi czas tworzenie aplikacji jest obarczany jeszcze większymi kosztami ich konserwacji. Odejście po jakimś czasie twórcy aplikacji powoduje w wielu wypadkach „problemy nie do przeskoczenia”. Użycie Logotec App Studio eliminuje ten problem.

 

Cloud computing/chmura

Trend polegający na coraz częstszym przenoszeniu rozwiązań IT do „chmury” i oferowania ich w modelu „SaaS” (software jako usługa) jest oczywisty i coraz bardziej się nasila. Logotec App Studio  w pełni wpisuje się w ten trend – jest oferowane jest w modelu cloud computing oraz w modelu „multi-tenant”, co radykalnie obniża koszty i umożliwia obsłużenie:

- także niewielkich klientów (odpadają m.in. koszty instalacji)

- klientów rozproszonych regionalnie (w tym międzynarodowych)

 

Aplikacje Windows

Obecnie przeżywamy zmianę technologii tworzenia aplikacji podobną do tej, która miała miejsce przy przejściu z DOS na Windows. Jest kwestią czasu, kiedy wszystkie rozwiązania oferowane na platformie Microsoftu będą tworzone z użyciem tego nowego stylu i nowych technologii. Wiele firm/wielu programistów nie przeżyje tej zmiany – podobnie jak wielu w przeszłości nie przeżyło przeskoku z DOS na Windows.

Ilość profesjonalnych rozwiązań biznesowych używających tego najnowszego stylu i technologii jest jak na razie minimalna – 99,9% istniejących rozwiązań powstało z użyciem starego stylu i starych technologii.

Logotec App Studio stanowi rozwiązanie tego problemu.

 

Technologia

Aplikacja wygenerowana za pomocą Logotec App Studio wykorzystuje najnowsze technologie programowania Microsoftu, m.in. dostęp asynchroniczny, programowanie reaktywne i wiele innych.

 

Optymalizacja (szybkość działania)

Aplikacje wygenerowane przez Logotec App Studio mają doskonałą wydajność, której osiągnięcie przy indywidualnym tworzeniu każdej aplikacji metodami „standardowymi” nie byłoby możliwe bez wielomiesięcznego udoskonalania i optymalizowania.