Menu Content/Inhalt
PDF Drukuj
Logotec App Studio  
 

Logotec App Studio jest rozwiązaniem umożliwiającym bardzo sprawne i szybkie tworzenie aplikacji Windows (aplikacji „ w nowym stylu” działających pod Windows 10) bez konieczności programowania. W większości wypadków, czas tworzenia aplikacji skraca się – w stosunku do tradycyjnych metod – o dwa rzędy wielkości.

Wygenerowana przy pomocy Logotec App Studio  aplikacja jest wielowarstwowym rozwiązaniem z interfejsem użytkownika w nowym stylu, typowym dla Windows 10 - działa również na tabletach i smartfonach Windows. Aplikacja pracuje online - w wypadku utraty połączenia, automatycznie przechodzi do trybie offline. Po nawiązaniu połączenia możliwa jest synchronizacja.

Logotec App Studio skierowane jest zarówno do programistów, chcących radykalnie przyspieszyć proces tworzenia aplikacji, projektantów rozwiązań IT, jak i „power userów” - osób niepotrafiących sprawnie programować, mających jednak elementarną wiedzę o bazach danych.

Logotec App Studio oferowane jest jako serwis działający w modelu „cloud computing” i działa w trybie „multi-tenant” – po zarejestrowaniu, klient ma dostęp do rozwiązania bez potrzeby instalowania czy konfigurowania rozwiązania specjalnie dla niego.

Serwis jest wielojęzyczny - obecnie jest oferowany w języku polskim, angielskim i niemieckim, niemniej dołożenie kolejnego języka wymaga jedynie przetłumaczenie komunikatów (wydzielonych do osobnej bazy danych). Wspomagane są również języki egzotyczne (np. japoński, chiński, hebrajski), w tym pisane od prawej do lewej (np. arabski).  

Użytkownik pragnący stworzyć własne rozwiązanie pobiera bezpłatną aplikację Logotec App Studio ze Sklepu Windows, która wykorzystuje serwis Logotec App Studio działający w chmurze.

Tworzenie aplikacji wymaga wskazania bazy danych, która stanowi podstawę tworzonego rozwiązania. Sama baza danych musi istnieć już wcześniej – nie jest tworzona przez Logotec App Studio. Ta baza danych może się znajdować na dowolnym serwerze/komputerze – wystarczy wskazać jej adres webowy i zapewnić możliwość dostępu do niej przez Logotec App Studio.