Menu Content/Inhalt
PDF Drukuj

Image

Twórz własne aplikacje mobilne korzystając z naszego wielokrotnie nagradzanego Mobile@Connector-a, który umożliwia tworzenie rozwiązań mobilnych szybciej, prościej i efektywniej niż jesteś w stanie uwierzyć.... bez programowania.

Microsoft poinformował o wprowadzeniu na rynek serwisu stworzonego przez firmę Logotec Engineering, umożliwiającego mobilne korzystanie z systemu Microsoft Dynamics CRM. Serwis umożliwia tworzenie mobilnych odpowiedników oprogramowania CRM, dzięki którym użytkownik uzyskuje dostęp do danych za pośrednictwem urządzeń mobilnych wyposażonych w system Windows Mobile. Serwis powstał na bazie platformy Mobile@Connector stworzonej przez firmę Logotec Engineering – certyfikowanego partnera Microsoft Gold Certified Partner.

Serwis działa zarówno z oprogramowaniem Microsoft CRM w wersji 4.0, jak i 3.0, instalowanej lokalnie u klienta lub hostowanej przez partnera. Pobieranie, instalacja i przygotowanie mobilnego rozwiązania zajmuje użytkownikowi kilkanaście minut. Pozwala ono na dostęp do danych przechowywanych w systemie Microsoft Dynamics CRM za pośrednictwem urządzenia mobilnego, bez względu na to, czy użytkownik jest online, czy offline. Rozwiązanie zachowuje wszelkie modyfikacje systemu CRM.
  
Rejestracja w serwisie zajmuje zaledwie kilkanaście minut i odbywa się automatycznie. W tym czasie rozwiązanie zostaje pobrane do urządzenia mobilnego, a następnie skonfigurowane zgodnie z konfiguracją źródłowego systemu CRM. Wszystkie dokonywane w systemie Microsoft Dynamics CRM zmiany są automatycznie dostępne również w aplikacji mobilnej. Rozwiązanie zapewnia pełną synchronizację, bez względu na to, czy użytkownik korzysta z połączenia przewodowego czy bezprzewodowego. Rozwiązanie zapewnia również dostęp do terminów, zadań i wiadomości e-mail w Microsoft Dynamics CRM. Poza standardowymi ustawieniami i modyfikacjami Microsoft Dynamics CRM, Mobile@Connector pozwala na wprowadzanie dalszych zmian w interfejsie użytkownika: kontrola widoczności pól i danych, reguły poprawności itp.    

Korzystanie z Mobile@Connector-a do utworzenia aplikacji mobilnej dla Microsoft Dynamics CRM rozpoczyna się od istniejącej bazy danych:

 1. Użytkownik wybiera bazę danych MS Dynamics CRM
 2. Mobile@Connector wyświetla obiekty bazy danych (tablice, widoki)
 3. Użytkownik wybiera obiekty, które mają być użyte w aplikacji.
 4. Mobile@Connector analizuje strukturę metadanych, właściwości pól itp. i wykorzystuje te dane do utworzenia:
  • struktury metadanych aplikacji mobilnej
  • wstępnego wyglądu formatek 
  • zasad kontroli poprawności wprowadzania danych
  • wstępnego wyglądu menu/nawigatora 
 5. Użytkownik modyfikuje/poprawia definicję a następnie rozszerza ją o dodatkowe elementy (np. logikę biznesową) używając wbudowanych kreatorów - bez programowania.
 6. Kiedy aplikacja jest gotowa, użytkownik rozpoczyna proces instalacji - na podstawie definicji Mobile@Connector automatycznie tworzy aplikację mobilną i rownież automatycznie instaluje ją na serwerze
 7. Użytkownik łączy się swoim urządzeniem mobilnym z serwerem za pośrednictwem dowolnego rodzaju połączenia
 8. Mobile@Connector automatycznie pobiera lokalną część aplikacji i instaluje ją na urządzeniu użytkownika.